انواع تابلو فلکسی تبلیغاتی
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
انواع تابلو فلکسی تبلیغاتی
نوشته شده در چهار شنبه 19 شهريور 1399
بازدید : 298
نویسنده : بیتا کیانی

تابلو فلکسی یک کدام از تابلو های تبلیغاتی مقرون به صرفه است که علاوه بر زیبایی , مشتمل بر نورپردازی هم میباشد . فلکسی در واقع نوعی متریال از تابلو فلکسی است که تحت عنوان تابلو رمز درب , تابلو دکان و تبلیغات محیطی از آن فایده گرفته می شود .

 

این تابلوها دارنده برگه هایی انعطاف پذیر می باشند . همینطور , خواص روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ آن‌ها سبب شده‌است تا در قبال اشعه خورشید و وضعیت آب و هوایی تداوم بالایی داشته باشند . تابلوهای فلکسی به صورت مکعبی , ریلی , سپری و اسکلت فلزی در بازار جان دار هستند .

 

برای ساخت تابلوهای فلکسی از پوشش فلکس مصرف شده و برای نور آن از چراغ های فلوروسنت ( مهتابی ) به کارگیری می شود .

 

به طور کلی فلکسی را دو مدل کره ای و چینی تشکیل می دهند .

گونه های تابلو فلکسی

 

تابلو های فلکسی مشتمل بر :

 

فلکسی چهره : این نوع از تابلوسازی به شیوه فلکس از دوتا قاب تشکیل‌شده که در قاب زیرین , مهتابی که دلیل روشنایی است بر روی ورق گالوانیزه تعبیه می شود .

تک قاب : این تابلو فلکسی از یک کادر درست شده شده‌است که روی پارچه قرار می‌گیرد و از پرژکتور برای نوردهی آن سود می‌برند . این قضیه از نگاه هزینه به صرفه خیس است .

 

اما تابلو های فلکسی مثل همگی تابلو ها نیاز به خدمت دهی و نگهداری دارا هستند . بعنوان نمونه خدمت مهتابی ها و امکانات فروغ و روشنایی از نکاتی است که می بایست مورد دقت قرار گیرد .

چه تفاوتی میان بنر و فلکسی وجود دارد؟

 

عبور روشنایی از کالا فلکس برخلاف بنر صرفا تفاوت دارای اهمیت در میان بنر و فلکسی هست . در‌حالتی که در ساخت تابلو فلکسی خویش نیازی به نوروفروغ ندارید می‌توانید از بنر استعمال فرمایید .

 

در حیث داشته باشید که چاپ فلکسی بخاطر وجود چراغ مهتابی درون تابلو , یه خرده تیره خیس از بنر است . در صورتیکه فلکسی نظیر بنر چاپ شود , در زمان شب که مهتابی روشن میشود , تابلو متبوع تا حد متعددی بی رنگ خواهد شد .

تفاوت بنر و فلکس

 

روش انتقال پیام تبلیغاتی است که طرح گرافیکی داراست و مشتمل بر تصاویر و متونهاست .

 

یک درفش است که یک پیغام , لگو , سمبل را به مخاطبان خودمنتقل می نماید .

 

همانند پوسترها جهت تبلیغات پباده سازی و چاپ می گردند .

تابلوفلکسی چه چیزی است ؟

 

تابلو فلکسی دارنده صفحات قابل انعطافی می باشند که فعلا شایسته ترین جایگزین برای تابلوهای پلاستیک سابق میباشند .

جزئیات و خصوصیات تابلو فلکسی

 

کـشور های تولیـد کننده متریـال فلکس یا این که فلکسی کشورهای چـیـن و کـُره میباشند .

از شایسته ترین اشکال روکش تابلو فلکس جور کره ای آن می‌باشد .

 

در واقع متريال فلكسی به جنسی اطلاق مي شود كه نــور را از خویش عبور مي دهد در حالی كه بنر قابلیت و امکان عبور نوروروشنایی را ندارد و به طور معمول نوروروشنایی از جلو توسط پرژکتـور به آن تـابیده مي شود .

یکی‌از مزایای تابلو فلکسی ایستادگی در قبال نوروفروغ آفتاب و گرمای شدید است .

تفاوت بنر و فلکس

 

در واقع یکی تفاوت بنر و فلکس , توان عبور نوروفروغ از کالا فلکس می‌باشد .

برای تابلوهایی که نیازی به نوروفروغ از پشت ندارندبنر گزینش قابل قبولی خواهد بود و به وسیله پرژکتور میتوان فروغ موردنیاز بنر را محیـا نمود .

گونه چاپگر نيز در صدر بودن كيفيت چاپ نقش مضاعف مهمی داراست , به اين مفهوم كه در صورتیکه شما برای چاپ خویش از بنر كُره ایی استعمال كنيد البته دستگاهی كه با آن چاپ ميكنيد دارنده كيفيت پايين چاپ باشد , كار شما از كيفيت بالايی برخوردار نخواهد بود .

در حیث داشته باشید که فلکسی به طور معمول پاره ای تیره خیس چاپ میشود .

تابلو فلکسی چه میباشد و چه طور ساخته می شود؟

تابلو فلکسی یکی گونه های تابلو های تبلیغاتی دوست داستنی برای بخش اعظم کسب و امور است . درین مقاله تلاش داریم تا در رابطه با ساخت تابلو فلکسی داده ها کاملی در اختیار شما در اختیار بگذاریم . در سالیان اخیر ساخت تابلو فلکسی و نصب آن در راز در دکان ها زیاد ارتقاء یافته است . به نحوی که‌این ایام اکثر وقت ها تابلوهای تبلیغاتی از فرآورده تابلو فلکسی میباشند .

ساخت تابلو فلکسی

 

همان طور که گفته شد تابلو فلکسی , یکی گونه های تابلو های تبلیغاتی هست . Flexible به معنای انعطاف پذیر است . اسم فلکسی هم از این واژه به معنای انعطاف پذیر گرفته شده‌است . تابلو فلکسی از کالا متریالی هست که انعطاف پذیر است . مال تابلو فلکسی یه خرده مشابه به بنر می‌باشد البته با این تفاوت که فروغ و روشنایی را از خویش عبور می‌دهد . در حالی بنر های تبلیغاتی فروغ را از خویش عبور نمی دهند و می بایست از روبه رو به آن ها فروغ و روشنایی تاباند . بدین گونه تابلو ها , تابلو فلکسی رخ هم گفته می شود .

 

روکش تابلو فلکسی یا این که تابلو فلکس بافت نرمی دارااست و کالا آن از روکش ابریشمی و یا این که پوشش کوتینگ میباشد , به همین منظور است که روشنایی از آن عبور می نماید . در سالهای اخیر این دسته تابلو ها جایگزین خیر و خوبی به جای تابلو های پلاستیکی دیرین گردیده اند .

 

تابلو فلکسی به دلیل متریالی که داراست در قبال اشعه های خورشید , گرد و خاک , باد و رطوبت بالای هوا دوچندان مقاوم هست .

موردهای به کار گیری از تابلو فلکسی

 

مورد ها استعمال از تابلو فلکسی گوناگون می‌باشد البته اکثر زمان ها فروشگاه ها و کسب و عمل ها میتوانند از تابلو فلکسی برای راز درب به کار گیری نمایند . بیشترین مشتریانی که به تابلو سازی منزل طراحان سام برای ساخت تابلو فلکسی مراجعه می نمایند به شرح تحت میباشد :

 

ساخت تابلو برای بیلبورد های گوناگون

برای ساخت تابلو های تبلیغات محیطی و می‌دانی

ساخت تابلو فلکسی برای راز درب فروشگاه ها و مغازه ها

برای ساخت تابلوی موسسات

 

تابلو فلکسی به صورت ریلی , مکعبی , اسکلت فلزی و سپری ساخته می شود . گزینش هرکدام از این ها بر عهده مشتری میباشد . در هر حال پوشش تابلو از مال فلکس است .

 

سازه به ذوق و سلیقه مشتری در ساخت تابلو فلکسی می توان از نوروفروغ هم بهره مند شد . در‌این‌حالت‌ برای نور و روشنایی تابلو از چراغ مهتابی یا این که به عبارتی فلوروسنت به کار گیری می شود .

 

ولی فروغ و روشنایی تابلو فلکسی به دو صورت هست :

 

Front Light : که در‌این‌صورت‌ نوروروشنایی از جلو به تابلو می‌تابد . برای فروغ تابلو از جلو , از پروژکتور به کار گیری می شود .

Back Light : این مدل فروغ و روشنایی همگانی خیس هست . همان طور که در ابتدا گفته شد برای نوروروشنایی تابلو , چراغ ها در درون تابلو جایگذاری می شود .

 

تابلو فلکسی عموما در دو جور چینی و کره ای عرضه می شود . در شرایطی که دارایی کافی برای تهیه و تنظیم و پیشنهاد تابلو دارید , خوبتر است گونه کره ای آن را توصیه دهید . ولی در هر دو صورت این مدل تابلو ها نسبت به اشکال دیگر تابلو های تبلیغاتی و راز درب ارزش کمتری دارا هستند و مقرون به صرفه می‌باشند .

فرآیند ساخت تابلو فلکسی

 

تابلو سازی فلکسی از سال 1375 از مرز و بوم آلمان وارد کشور‌ایران شده‌است . از آن زمان تاکنون ساخت این جور تابلو تفاوت های متعددی نموده است . البته متاسفانه بخش اعظمی از تابلو سازی ها هنوز از شیوه ها و متد های سابق برای ساخت تابلو فلکسی به کارگیری می نمایند .

 

در تابلو سازی خانه طراحان سام روند ساخت تابلو فلکسی به شرح تحت می‌باشد :

در صدر نظیر هر پیشنهاد دیگر , مشتری می بایست توصیه خویش را ثبت کند .

 

مطالب مرتبط با این پست
.می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: